Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
Change Team: 

2017 TACKLE FOOTBALL SCHEDULE

  Week 1 Week 2 Week 3 Week 4 Week 5 Week 6 Week 7 Week 8 Week 9
Team / Division 08/26/2017 09/02/2017 09/09/2017 09/16/2017 09/23/2017 09/30/2017 10/07/2017 10/14/2017 10/21/2017
PV/Carson Seminoles
Unlimited

Woodcrest Generals  

@
Washington Prep HS
3:00 pm

Bye

Torrance Panthers
 @
Rancho Dominguez HS
4:30 pm
LA Valley
Seahawks
 @
Palos Verdes HS
2:00 pm

Oceanside Lighting Pirates (Palomar)

Rancho Dominguez HS
4:30 pm

El Segundo Eagles
@
El Segundo HS
1:30 pm

 

 

Buena Park

@
Buena Park
TBD

Lynnwood Jr. Knights

@
Locke HS

7:30 pm

Murrietta Nighthawks 

@
Murrietta HS
@

2:00 pm

Palos Verdes Mavericks
Junior Varsity


Woodcrest Generals  

@
Washington Prep HS
1:00 pm


101 Rams  

 @
Westlake HS
3:00 pm

Westside Vikings

@
Peninsula HS
3:30 pm

Carson Seminoles 

@
Palos Verdes HS
12:00 noon

Torrance Panthers
@
Palos Verdes HS
2:00 pm
LA Valley Seahawks
@
Palos Verdes HS
12:00 noon
Redondo Beach Seahawks
@
Peninsula HS
3:30 pm

Playoff

Chatsworth Chiefs
@
Palos Verdes HS

12:00 noon

Playoff

Carson Seminoles
@
Torrance Zamperini Field

4:00 pm

Palos Verdes Mavericks
Pee Wee
Carson Seminoles
@
Culver City HS
2:00 pm

Pasadena Trojans
@
Pasadena HS
2:30 pm
Westside Vikings
@
Peninsula HS
1:30 pm

El Segundo Eagles
@
El Segundo HS
1:00 pm
Torrance Panthers
@
Palos Verdes HS
12:00 noon
LA Valley Seahawks
@
Palos Verdes HS
10:00 am
Redondo Beach Seahawks
@
Peninsula HS
1:30 pm

Playoff
El Segundo Eagles
@
El Segundo HS

12:00 noon

Playoff
Pasadena Trojons
@
Torrance Zamperini Field

2:00 pm

Palos Verdes Mavericks
Junior Pee Wee

Woodcrest Generals
@
Washington Prep HS
11:00 am

101 Rams Blue
@
Westlake HS
1:00 pm
Westside Vikings
@
Peninsula HS
10:00 am
Watts Bears
@
Palos Verdes HS
10:00 am
Torrance Panthers
@
Palos Verdes HS 10:00 am
Pueblo United
@
Palos Verdes HS
8:00 am
Redondo Beach Seahawks
@
Peninsula HS
10:00 am
Playoff
Santa Clarita Black Raiders
@
Palos Verdes HS
4:00 pm

Playoff
Pasadena Trojons
@
Torrance Zamperini Field

12:00 noon

Palos Verdes Mavericks
Mitey Mite


Woodcrest Generals  

@
Washington Prep HS
9:00 am


Culver City Bruins

@
Locke HS
11:00 am

Westside Vikings
@
Peninsula HS
8:00 am
Carson Seminoles
@
Palos Verdes HS
8:00 am
Torrance Panthers
@
Palos Verdes HS
8:00 am
El Segundo Eagles
@
El Segundo HS
12:30 pm
Redondo Beach Seahawks
@
Peninsula HS
8:00 am
Playoff
LA Valley Seahawks Green
@
Palos Verdes HS
10:00 am

 

Playoff
El Segundo Eagles
@
10
:00 am